Ateşli ve Maskesiz Kişilerin Tespiti

Bilindiği gibi Covid-19 belirtilerinin en başında ateş veya yüksek vücut ısısı gelmektedir.İnsan yoğunluğunun olduğu bina girişlerinde termal görüntüleme prensibiyle çalışan özel temassız termal vücut ısısı tespit sistemleri sayesinde normalin üzerinde vücut ısısına sahip kişileri uzaktan belirlemek mümkün olabilmektedir. Ayrıca video içerik analiz yapabilen ip kamera sistemleri ile maskesiz kişiler görüntüler üzerinden tespit edilebilmekte ve operatörlere alarm uyarısı oluşturulabilmektedir.

İnsan Yoğunluğu Ölçümü

Kapalı alanlardaki insan yoğunluğunun gerçek zamanlı olarak ölçümünün kişi sayma sistemleri ile yapılabilmesi, ölçümün yapıldığı AVM, havaalanı, süpermarket, müze, mağaza vb yerlerdeki anlık kişi sayısının takibi ve gerekirse ziyaretçi girişlerinin sınırlandırılabilmesi için yapılacak  uygulamalar, işletmelerdeki çalışan ve ziyaretçilere yönelik yeni normale uygun çalışmalarda bir başka yöntemdir. Mağaza girişine konulacak ekranlardan kapıya gelen ziyaretçilere içeride kaç müşteri olduğu ve bekleme süresi bildirilebilmektedir. Bu sayede hem ziyaretçiler hem de çalışanlar için pandemi koşullarına uygun insan yoğunluğu kontrol edilebilmektedir.

İnsan Yoğunluğu Ölçümü

Ultraviyole (UVC) ile Ortam Hava Temizleme ve Dezenfeksiyon

Çalışma ve yaşam alanlarındaki soluduğumuz hava kalitesi solunum yolu hastalıklarıyla doğrudan ilişkilidir. Bu sebeple öncelikli olarak soluduğumuz havanın temiz olmasını sağlamak amacında olmalıyız. Günümüzde birçok merkezi ve portatif taşınabilir hava temizleme cihazları mevcuttur. Ancak bu cihazlar mevcut havayı temizlerken HEPA filtreler kullanarak belli bir büyüklüğe kadarki zararlı maddeleri filtre edebilmektedir. HEPA filtrelerle engellenemeyen bazı zararlı etmenler ise yapay (UVC) morötesi ışınlar kullanan hava temizleme sistemleri ile yok edilebilmektedir. 

Ortam Hava Ve Yüzey Sterilizasyon

Merkezi ısıtma/soğutma ve havalandırma sistemlerinde dolaşan hava, dışarıdan belli bir oranda taze hava ile karıştırılarak havalandırma kanalları aracılığı ile binaya dağıtılmaktadır. Tamamı %100 taze hava olmayan bu hava içerisindeki birçok zararlı etmen de kolaylıkla havalandırma sistemi aracılığıyla binaya dağılmaktadır. Merkezi havalandırma sistemleri aracılığıyla ortamdan emilen havanın morötesi ışınlarla içerisindeki zararlı etmenlerden arındırılıp temizleyerek ortama vermek gerekmektedir. Bu amaçla üretilen hem merkezi hem de taşınabilir ortam hava temizleme ve dezenfeksiyon sistemleri sunulmuştur.

Ürünlere gözatmak için tıklayınız.

Ortam Hava Ve Yüzey Sterilizasyon

Covid-19 Çözümleri Çözümlerimiz

Ortam Hava ve Yüzey Sterilizasyon
Çalışma ve yaşam alanlarındaki soluduğumuz hava kalitesi solunum yolu hastalıklarıyla doğrudan ilişkilidir. Bu sebeple öncelikli olarak soluduğumuz havanın temiz olmasını sağlamak amacında olmalıyız.
detaylı bilgi
Temassız Covid-19 Tespit Çözümleri
Bilindiği gibi birçok salgın hastalığın en bilinen gelen belirtilerinin başında ateş veya yüksek vücut ısısı gelmektedir.İnsan yoğunluğunun olduğu bina girişlerinde termal görüntüleme prensibiyle çalışan özel temassız termal vücut ısısı tespit sistemleri sayesinde normalin üzerinde vücut ısısına sahip kişileri uzaktan belirlemek mümkün olabilmektedir.
detaylı bilgi

Ücretsiz Keşif Formu