Erken Yangın Algılama

Erken Yangın Algılama

Yangın Alarm Sistemi sayesinde erken aşamada algılanan yangının daha hızlı kontrol altına alınabilmesi mümkün olduğundan; kurulacak olan sistemlerin algılama süreleri, korunacak alanın içerisindeki faaliyete uygun yangın algılama sistemi teknolojileri, algılama sensör tiplerinin seçimleri ve olası yangın senaryoları oldukça önemli hale gelmektedir.

Can ve Mal Güvenliği

Yangın Alarm Sistemleri yapılarda yangına karşı can ve mal güvenliğini sağlamak için henüz başlangıç aşamasındayken yangını algılamak, bina içerisindeki insanların kaçış yollarındaki görüş imkanı kısıtlanmamışken güvenli bir şekilde bina dışına tahliye etmek amacıyla kurulan elektronik güvenlik ve alarm sistemleri çözümüdür. Bu sistem tek başına çalışan yangın algılama ve alarm uyarısı şeklinde  olabileceği gibi istenildiğinde binada bulunan; acil durum anons sistemi, merkezi havalandırma, otomatik yangın söndürme sistemi, otomatik duman tahliye sistemi, kartlı geçiş ve turnike sistemleri ile yönetilen geçiş kapıları, asansörler vb diğer sistemlerle de entegre çalışabilmektedir.

Can ve Mal Güvenliği
Yangın Alarm Sistemi tasarlarken

Yangın Alarm Sistemi tasarlarken

1.Mimari Projeler: Yangın bölmeleri, bölme kapıları, tavan-taban yükseklikleri, fiziksel olarak bölünmüş alanlar, asma tavan-yükseltilmiş zemin vb. gibi tüm detaylar değerlendirilir.
2.Mekanik Projeler: Merkezi havalandırma sistemi, sulu-gazlı söndürme sistemleri, mekanik duman tahliye sistemleri vb. gibi bina mekanik projesi incelenir.
3.Elektrik Projeleri: Elektrik odaları ve kat panoları, asansör panoları, acil anons sistemi, kartlı geçiş kontrol ve turnike sistemleri vb gibi yangın algılama sistemi ile ilişkili proje detayları değerlendirilir.
4.Yangın Senaryosu: 
a) Risk Analizi ve Raporu
b) Sahanın tehlikeli ortam sınıflandırması
c) Korunacak alanlardaki varsa yanıcı/parlayıcı ve zehirli gazların tespiti
d) Korunacak alanlardaki tüm kısımların olası yangın esnasındaki öncelikli yangın türlerinin(ısı/sıcaklık, duman, alev vb) belirlenmesi gerekli olmaktadır.

Yangın Algılama ve Alarm Sistemi

Yangın Alarm Sistemi tasarlanırken binaların mimari yapısı, kullanım amaçları, tipleri ve büyüklükleri ilk başta değerlendirilmekle birlikte “Türkiye Binaların Yangından Korunması Hakkında  Yönetmelik” ile   TSE’nin de kabul ettiği EN54-14( Avrupa Normları) standartları göz önüne alınmaktadır. Ancak bunların dışında da birçok kurum ve kuruluş gerçekleştirilen projelerde kullanılan Yangın Algılama ve Alarm Sistemi ekipman ve bileşenlerinde, UL ,LPCB , AFNOR , VdS ,NFPA vb gibi sertifikasyonları istemektedir.

Dünyanın en önde gelen birçok Yangın Algılama ve Alarm Sistemi üreticisiyle çözüm ortaklıkları bulunan EAS Güvenlik, sahip olduğu 25 yılı aşan deneyimiyle sizlere ve ihtiyaçlarınıza en uygun baştan sona komple mühendislik çözümlerini sunmaktadır.

Yangın Algılama ve Alarm Sistemi

Yangın Alarm Sistemleri Çözümlerimiz

Bosch Yangın Alarm Sistemleri
BOSCH Yangın Alarm Sistemleri; 80 yılı aşan tecrübesiyle öncü ve inovatif çözümler üreten; her boyuttaki yangın alarm sisteminde “algılama güvenirliği , hassasiyet ve erken uyarı”
detaylı bilgi
Eaton Yangın Alarm Sistemleri
EATON Yangın Alarm Sistemleri, 40 yılı aşkın uzmanlık deneyimiyle konutlar, endüstriyel tesisler, hastaneler, oteller-tatil köyleri , alışveriş merkezleri ve ticari binalar için her boyuttaki ihtiyaca uygun çok geniş bir ürün ailesi ile Yangın Alarm Sistemleri çözümleri sunmaktadır.
detaylı bilgi
Honeywell Yangın Alarm Sistemleri
Honeywell; Uzay ve Havacılık, Bina Teknolojileri, Performans Malzemeleri ve Teknolojileri ile Emniyet ve Verimlilik gibi farklı alanlarda hizmet veren ve bu konularda çözüm geliştiren, Fortune 100 listesinde yer alan global bir teknoloji şirketidir.
detaylı bilgi
Teletek Yangın Alarm Sistemleri
TELETEK ELEKTRONICS JSC. 30 yılı aşkın zamandır Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri  için yüksek teknolojili ve inovatif yeni çözümler içeren; dedektör , panel, yazılım ve diğer yangın alarm sistem bileşenlerini tasarlayıp üreten bir marka olup, tüm ürünlerinde
detaylı bilgi
Video Tabanlı Yangın Algılama
Bosch Alev ve Duman Algılama Kamerası yangını daha henüz başlangıç aşamasında tespit edebilmek çok önemlidir. BOSCH dahili video analizi özelliğine sahip AVIOTEC 8000 IP kamerasıyla alevi ve dumanı eğitimli algoritmasıyla doğrudan kaynağında algılayabilmektedir.
detaylı bilgi

Ücretsiz Keşif Formu