CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri, İngilizce kelimelerin baş harflerinden oluşan ve Türkçe  'Kapalı Devre TV sistemi' olarak adlandırılan sistemlerin kısa adı olup, temel olarak kameralar ve o kameralardan gelen kapalı devre video sinyallerinin bir monitör vasıtasıyla izlenmesi amacıyla geliştirilmeye başlanmıştır. İlk başlarda CCTV güvenlik kamera sistemleri ya da günümüzdeki adıyla 'Video Gözetim sistemleri' nin kayıt yapma yeteneği olmayıp sadece kameralardan kablolarla izleme noktasına taşınan anlık görüntüler izlenebilmekteydi. İlerleyen dönemlerde kayıt ve kamera görüntüsü depolama teknolojileri, video yönetim ve analiz yazılımları ile  diğer sistem bileşenlerinin geliştirilmesi sayesinde kullanımları yaygınlaşmaya başlamıştır.

Video Gözetim Sistemleri

Günümüzde güvenlik kamera sistemleri, can ve mal güvenliği sağlamak için, sadece olası bir suçu önleme veya oluşan bir suçun geriye dönük tespitinde delil elde etmek amaçlı kullanılmayıp, mağazalar, alışveriş merkezleri, tren istasyonları vb. gibi birçok alanda insan trafik yoğunluğunun tespitinde 'Kişi Sayma Sistemleri' veya  şehirlerdeki araç trafik yoğunluğunun tespiti amacıyla da kullanılabilmektedir.

Bunların dışında otoparklarda da “Plaka Tanıma Sistemi” sayesinde giriş çıkışların otomasyonu yapılabilmekte, endüstriyel tesislerde veya insanın bulunmasının insan sağlığı için tehlike oluşturabileceği birçok yerde, insan hayatını koruma amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. 

Video Gözetim Sistemleri

Çevre Güvenlik ve İzinsiz Giriş Tespiti

IP Güvenlik Kamera Sistemi kullanımının yaygınlaşmasıyla, açık ve kapalı alanlarda insanı ve araçları diğer hareket eden nesnelerden ayırt edebilen akıllı güvenlik kamera sistemi çözümleri de önemli ölçüde gelişme göstermiştir. Fabrikalar, az sayıda personelin çalıştığı depolar, turizm tesisleri, villalar, mağazalar, park alanları ve daha birçok alanda izinsiz girişleri (insanları ve araçları) gerçek zamanlı olarak tespit edebilen yeni nesil akıllı ip güvenlik kamera sistemleri hızlı ve doğru algılama imkanı sağlamaktadır. İç ve dış ortam güvenliğinde, önceden belirlenen bölgelere herhangi bir izinsiz insan ya da araç girişinin olması durumunda alarm uyarısı veren bu sistem, insan dikkatinden kaçabilecek giriş ihlallerinde kullanıcıya erken bildirim sağlar.

Daha fazla bilgi edin..

IP Kamera Sistemleri

Sürekli gelişen yazılım teknolojileri ve yapay zeka uygulamaları kullanarak IP Kamera Sistemleri ile yüzlerce hatta binlerce kamera görüntüsü ve birçok merkezi kontrol cihazı, olası risklere karşı çeşitli tehditleri eş zamanlı olarak algılamakta ve erken önlem alma imkanı sağlamaktadır. IP Kamera teknolojisi her geçen gün gelişen yazılım teknolojisine paralel bir şekilde ilerlerken geçmişte insan dikkati ile sınırlı bir seviyede elde edilebilen  birçok detay artık kamera sayısı fark gözetmeksizin yapay zeka tabanlı yazılımlarla elde edilebilmektedir. Bunların başlıcaları; yüz ve araç tanıma, davranış analizi, şüpheli paketkayıp nesneyön ve sınır ihlali tespiti vb. gibi 'Derin Öğrenme / Deep Learning algoritmaları' ile geliştirilen uygulamalardır.

IP Kamera Sistemleri

İnsan / Müşteri Sayma Sistemleri

İnsan trafiği olan birçok işletme ve kurum, sahip oldukları performanslarını değerlendirmek ve daha geniş bir bakış açısı elde etmek için, bu trafiği ölçmelidirler. Perakende satış mağazaları, alışveriş merkezleri, müzeler, kütüphaneler,hastaneler, bankalar, restoranlar, spor arenaları,tren istasyonları ve otogarlar vb. kuruluşların insan sayımı teknolojileri kullanmaları doğru kararlar vermelerine yardımcı olur.

İşletmeleri karşılaştırmalı olarak değerlendirebilmek ve gerçek performansları görebilmek amacıyla her bir nokta için dönüşüm oranını hesaplamak, personelin saatlik ziyaretçi / insan trafiğine göre verimli bir şekilde iş ve mesai dağılımını yapmak gelir, kâr ve verimlilik açısından artı değer yaratacaktır.. 

Daha fazla bilgi edin..

Plaka Tanıma Sistemi

IP kamera sistemi ile bir arada çalışan plaka tanıma sistemi yazılımları sayesinde, önceden tanımlı olan araç plakaları, otopark veya tesis giriş-çıkış noktalarında otomatik olarak bariyer veya kapıları açıp kapayabilirken, alışveriş merkezleri , karayolları gişeleri gibi yerlerin giriş-çıkış noktalarında ise giren ve çıkan tüm araçların plaka bilgilerini de data olarak kaydedebilmekte hatta emniyet birimlerine bu plaka bilgilerini otomatik olarak aktarabilmektedir. 

Daha fazla bilgi edin..

Güvenlik Kamera Sistemleri Çözümlerimiz

Güvenlik Kameraları
Güvenlik Kameraları; Birçok farklı teknoloji , şekil ve büyüklükte çok geniş bir yelpazede sunulan güvenlik kameraları, kurulum yapılacağı yerin çevresel koşullarına ve kullanıcıların spesifik ihtiyaçlarına göre deneyimli teknik ekiplerimiz tarafından seçilmektedir.
detaylı bilgi
Kayıt Cihazları ve Video Depolama
Kayıt Cihazları ve Video Depolama; En küçük ölçekteki işletmelerdeki analog tabanlı DVR kayıt cihazlarından başlayarak en büyük ölçekteki işletme ve kurumlarda çözüm sunan sistemlerdir.
detaylı bilgi
Video İçerik Analiz Yazılımları
Video İçerik Analiz Yazılımları; Güvenlik Kamera Sistemleri tarafından alınan anlık ve eşzamanlı ya da önceden kaydedilmiş görüntüleri inceleyerek gerçekleşme olasılığı olan tehditleri önceden tespit edebilmeye yarayan yazılımlardır.
detaylı bilgi
Merkezi Yönetim Yazılımları (VMS)
Merkezi Yönetim Yazılımları (VMS); birden fazla kameranın bir ağ üzerinde çalıştırılabilmesini amaçlayan güvenlik kamera sistemi bileşenlerinden birisidir.
detaylı bilgi
Plaka Tanıma Sistemleri
Plaka Tanıma Sistemleri; IP Kamera Sistemi ile bir arada çalışan plaka tanıma sistemi yazılımları sayesinde, önceden tanımlı olan araç plakaları otopark veya tesis giriş-çıkış noktalarında otomatik algılar.
detaylı bilgi
Araç Altı Görüntüleme Sistemleri
Araç Altı Görüntüleme Sistemleri; Yüksek güvenlik gerektiren havaalanları, askeriye, kamu yerleşkeleri ve kritik endüstriyel tesislerin girişlerinde araçlar nizamiye noktasına geldiğinde araç altı görüntüleme sisteminin üzerinden geçerken araçları kontrol etmektedir.
detaylı bilgi
Kişi Sayma Sistemleri ve Müşteri Trafik Analizi
Kişi Sayma Sistemleri ve Müşteri Trafik Analizi; İnsan trafiği olan birçok işletme ve kurum, performanslarını değerlendirmek ve daha geniş bir bakış açısına sahip olabilmek için bu trafiği ölçmelidirler.
detaylı bilgi

Ücretsiz Keşif Formu