Görüntülü Kapı Diafon Sistemi

Kapıya gelen ziyaretçi ile daire içi arasındaki konuşmanın görüntülü olarak yapılması, binaya giriş iznini vermeden önce görsel tanımlama ve ziyaretçi kimlik doğrulaması yapılması güvenlik açısından  dikkate değer ölçüde fayda sağlamaktadır.

Görüntülü diafon sistemleri temel olarak; dış kapı kameralı zil panelleri, daire içi monitörleri, güvenlik/danışma istasyonu üniteleri, elektronik kilitler, kart okuyucu ve şifre tuş takımları ve bunlara bağlı diğer sistem bileşenlerinden oluşmaktadır.

Nerelerde kullanılır ?

Görüntülü Interkom/Diafon Sistemleri günümüzde daha iyi bir güvenlik seviyesi ve konfor olanaklarıyla beraber gelen ziyaretçilerle sesli ve görüntülü görüşme ihtiyacının olduğu villalar, apartmanlar, siteler, rezidanslardan başlayarak ofis, okul, hastane, plaza vs gibi birçok binada kullanılmaktadır.

Nerelerde kullanılır ?
Güvenlik Sistemleri İle Entegrasyon

Güvenlik Sistemleri İle Entegrasyon

Yeni nesil ip görüntülü diafon sistemleri ile  bina geçiş kontrol sistemi(access control), güvenlik kamera sistemi(CCTV) ve hırsız alarm sistemi gibi diğer güvenlik sistemleri entegre bir şekilde çalışabilmektedir.Bu sayede birçok sistem tek bir dokunmatik  özellikli ekran üzerinden kolayca yönetilebilmektedir.

IP Tabanlı Görüntülü Interkom Sistemi

Günümüzde yeni nesil IP görüntülü diafon sistemleri, analog altyapılı geleneksel sistemlerin yerini almaya başlamıştır. IP tabanlı  görüntülü diafon sistemleri network üzerinde çalışan ve bu sayede çok daha esnek ve kusursuz çalışabilen, tüm dairelerde eşit oranda yüksek kalitede ses ve görüntü  sağlayan teknoloji olanaklarına sahiptir. Ayrıca bina çevresi, otopark veya çocuk oyun alanları gibi yerlere eklenebilecek güvenlik kameraları da ip tabanlı görüntülü diafon sistemi ile daire içerisinden izlenebilmektedir. Bunların dışında akıllı ev yönetim sistemi olarak da çalışabilen çok  gelişmiş görüntülü diafon sistemleri de bulunmaktadır. Bu sayede evdeki  aydınlatma, motorlu perde, priz, havalandırma ,su vanası, gaz vanası, sıcaklık kontrolü vs gibi birçok konfor odaklı ek özellikler sağlanabilmektedir.

IP Tabanlı Görüntülü Interkom Sistemi

IP Apartman Uygulaması

%100 IP teknolojisi tabanlı noktadan noktaya altyapıya sahip yeni nesil görüntülü interkom sistemleri ile neredeyse sınırsız sayıda daire , kapı ve güvenlik/danışma  arasında sesli/görüntülü  iletişim HD kalitede görüntü ve dijital ses kalitesi ile sağlanmaktadır.

IP Villa Uygulaması

Görüntülü Kapı Diafon Sistemleri Çözümlerimiz

IP Tabanlı Görüntülü İnterkom Sistemleri
İki Kablolu Görüntülü İnterkom Sistemleri
Villa Setler

Ücretsiz Keşif Formu