AJAX KABLOSUZ ALARM SİSTEMLERİ - “PSI Premier ödülleri , 2020 Yılın Alarm Sistemi Ürünü Ödülü”

Ev ve İşyeri Güvenlik Alarm Sistemleri

Davetsiz misafirlere karşı tasarlanan Ev ve  İşyeri Güvenlik Alarm Sistemleri ile öncelikli olarak, farklı amaçlara yönelik sensör tipleriyle izinsiz girişlerin daha teşebbüs aşamasındayken algılanması, yüksek ses gücü çıkaran alarm sirenleri ile erken uyarı sağlaması ve alarm izleme çağrı merkezine gidecek sinyallerle de alarm bilgisinin saniyeler içinde alarm sistemi kullanıcılarına ve emniyet birimlerine bildirilmesi istenmektedir. Gerektiğinde sisteme eklenebilecek IP kameralarla veya kameralı hareket dedektörleriyle de alarm esnasındaki izinsiz giriş görüntüleri kullanıcının cep telefonuna anlık olarak gönderilebilmektedir. Bu sayede alarmın asılsız alarm olup olmadığı eş zamanlı olarak doğrulanabilmektedir.

Görüntülü Alarm Doğrulama

Günümüzde gelişen yüksek hızlı haberleşme alt yapısı ile hırsız alarm sistemine eklenebilecek kameralı hareket sensörleri ile herhangi bir izinsiz giriş esnasında davetsiz misafirin peşpeşe flaşlı fotografları çekilerek veya kısa bir video görüntüsü alınarak saniyeler içinde yetkili kullanıcının cep telefonuna mesaj olarak gönderilebilmekte bu sayede alarm bilgisi kesin bir şekilde doğrulanabilmektedir. 

Hırsız Alarmı

Ev veya işyerlerinde herhangi bir izinsiz giriş esnasında Hırsız Alarm Sistemi devreye girerek izinsiz girişi algılar ve sistem izinsiz girişin algılanmasını takiben dahili ve flaşörlü harici sirenleri çalıştırarak 120 dB’e kadar yüksek ses gücüyle çevreyi uyarır. Bu esnada, sistemin bağlı bulunduğu Alarm Haberalma Merkezi'ne izinsiz giriş bilgisi sistem tarafından iletilir. Alarm Haberalma Merkezi operatörleri saniyeler içerisinde ulaşan alarm bilgisini öncelikli olarak kayıtlı yetkili sistem kullanıcılarını arayarak kontrol eder ve doğrulanmasını sağlar. Sistem yetkili kullanıcısı ile hırsız alarmı teyit edildiği takdirde gerekirse emniyet güçleri sistemin kurulu olduğu adrese yönlendirilir. Eğer alarm esnasında sistem kullanıcısına ulaşılamazsa önceden bildirmiş olduğu diğer yakınları aranır ve yine emniyet güçleri alarm gelen adrese yönlendirilir. Tüm işlemler sistem üzerinde kayıtlı bilgiler sayesinde (alarm gelen adres, alarmın hangi bölgeden veya hangi sensörden geldiği vs.) çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Panik Butonu Uygulaması

Hırsız Alarm Sistemi içerisinde isteğe bağlı olarak kullanılabilen kablosuz panik butonu ile acil bir durum esnasında sağlık alarmıhırsızlık alarmı, yangın alarmı tek bir tuşa basarak verdirilebilmektedir. Alarm sistemi kullanıcısı, alarm sistemi henüz devreye girmemiş olsa bile, herhangi bir tehlike altında olduğunu hissetmesi durumunda elindeki kumandanın panik tuşuna basarak isterse iç ve dış sirenleri çalıştırabilmekte veya isterse Alarm Haberalma Merkezine acil durum sessiz panik alarmı gönderebilmektedir. Alarm Haberalma Merkezi operatörleri panik alarmının Acil Sağlık Alarmı, Hırsızlık Panik Alarmı veya Yangın Panik Alarmına bağlı olarak gerekli yardım yönlendirmelerini yapmaktadırlar.

Acil Sağlık Alarmı

Herhangi bir acil sağlık ihtiyacı esnasında telefonla yardım çağıramayacak durumdayken tek bir tuşa basarak Alarm Haberalma Merkezine saniyeler içerisinde acil sağlık alarmı uyarısı sinyali gönderilir. Operatörler saniyeler içerisinde kullanıcıyı veya yakınlarını arar ve ihtiyaç durumunda derhal ambulans yönlendirmesini kullanıcının bulunduğu adrese yapar. Acil Sağlık Alarmı butonu özellikle yaşlılar ve yalnız yaşayan kullanıcılar için hızlı yardım çağrısı amaçlı kullanılmaktadır.

Su Baskını Alarmı

Hırsız Alarm Sistemine bağlı bulunan su sızıntısı algılama sensörleri ile algılanan su baskını alarmı Alarm Haberalma Merkezi operatörlerine ulaşır ve saniyeler içerisinde sistem kullanıcısına bildirilir. Bu sayede meydana gelebilecek su hasarları en erken sürede önlenebilmektedir.

Yangın Alarmı

Hırsız Alarm Sistemi’ne bağlı olan duman ve ısı dedektörleri ile başlangıç aşamasında algılanan yangın alarm sinyali sistem üzerinden aynı esnada Alarm Haberalma Merkezine ulaşır. Operatörler tarafından saniyeler içerisinde kullanıcı bilgilendirilerek teyit edildiği takdirde itfaiye yönlendirmesi yapılmaktadır. Yangın esnasında erken müdahale ile can ve mal kayıplarını önleme açısından oldukça önemli avantajlar elde edilmektedir.

Akıllı Prizler

Hırsız Alarm Sistemine bağlı bir şekilde çalışan akıllı prizler ile sistem kullanıcıları mobil uygulama kullanarak uzaktan sistemlerindeki akıllı prizleri kapatıp açabilmektedir. Bu sayede kullanmak istedikleri tüm elektrikli cihazlar uzaktan yönetilebilmektedir. Örneğin, evde prizde unutulan bir ütünün enerjisi kolaylıkla mobil uygulama ile uzaktan kesilebilmekteyken ısıtma-soğutma açılıp kapatılabilmektedir.

Kameralı Dedektörler

Kameralı Hareket Dedektörleri ile herhangi bir alarm durumu esnasında izinsiz giriş yapan kişinin peş peşe flaşlı fotoğrafları çekilerek sistem yetkili kullanıcısına mesaj olarak gönderilmekte ve saniyeler içerisinde görüntülü alarm doğrulaması yapılmaktadır. Bu sayede alarmın gerçek alarm olup olmadığı veya şifreyi girmeyi unutan bir kullanıcı tarafından mı kaynaklandığı kolaylıkla anlaşılabilmektedir.

Temel Sistem Bileşenleri

Alarm Kontrol Paneli
Alarm Kontrol Paneli

Sistemin yönetici beyni alarm sistem panelidir. Alarm panel, sensörlerden gelen sinyalleri görür ve değerlendirir, alarmın kurulma/açılma durumunu izler ve izinsiz girişleri bildirir. Alarm algılanması esnasındaki kendisine bağlı iç ve dış tüm  sirenlerin çalışmasını başlatır. Alarm İzleme Merkezi veya bir başka deyişle Alarm Haberalma Merkezi’ne sabit telefon hattı, Gsm veya internet üzerinden alarmın “detaylı” bilgisini gönderir. 

Sensörler

Birçok farklı teknoloji ile donatılmış ve istenmeyen girişleri algılayan cihazlardır.  Dış ortamda ve iç ortamda kullanılabilen tipleri mevcuttur. Kızıl otesi hareket sensörleri (PIR) , fotoelektrik ışın sensörleri , mikrodalga sensörler , cam kırılma ve darbe  sensörleri , kapı / pencere manyetik kontakları , çit üstü mikrofonik algılama sensörleri , fiberoptik algılama sensörleri vb. tipte sensörler  ile izinsiz girişler algılanmakta ve yine aynı sisteme eklenebilen su baskını sensörleri , gaz kaçağı sensörleri ve yangın/duman algılama  veya sıcaklık sensörleri ile de sistem ihtiyaca uygun olarak geliştirilebilmektedir.

Sensörler
Sirenler
Sirenler

Alarm esnasında sesli ve yanıp sönen ışıklı  olarak uyaran cihazlardır.Sesli ve ışıklı uyarı cihazları, izinsiz giriş esnasında kullanıcıları çıkardıkları yükses ses gücüyle uyarırken öte yandan hırsızları da korkutmak gibi iki amaca hizmet etmektedir. Bu cihazlar hırsızlık dışında isteğe bağlı olarak alarm sistemi kurulu olmasa bile kullanıcıları yangın , su baskını , gaz kaçağı veya duman durumuna karşı 7/24 uyarabilir.

Tuş Takımları

Üzerinde bulunan tuşlar ile alarm sistemini kurmak , açmak , programlamak veya sistem durum bilgisini görmek gibi yönetme amaçlı olarak kullanılan cihazlardır. LED ışıklı veya LCD ekranlı olarak görsel kullanıma yönelik modelleri bulunmaktadır. Kullanıcı dostu bu ürünler ile sistem her seviyedeki kullanıcılar tarafından kolaylıkla yönetilebilmektedir.

Tuş Takımları
Uzaktan Kumanda
Uzaktan Kumanda

Sistemin kurma/açma veya panik alarmı verdirebilme gibi temel fonksiyonlarını kolayca yapabilmek amacıyla kullanılan cihazlardır.

Aküler ve Piller

Sistem ana kontrol panelinin elektrik kesintileri esnasında en az 12 saat süreyle çalışmasını sağlamak için kullanılır. Bunların dışında günümüzdeki tüm modern kablosuz sensörler de içerisindeki pillerle 5-7 yıl gibi sürelere kadar çalışabilmektedir.

Aküler ve Piller
Alarm Haberalma Merkezi
Alarm Haberalma Merkezi

Valilik yasal iznine bağlı olarak çalışan Alarm İzleme Merkezleri tüm sistem durumu alarm bilgisini, alarm sistemi kontrol paneli ile haberleşerek; telefon hattı, gsm veya internet üzerinden anlık olarak takip edilebilmektedir. Hırsızlık alarmı sinyaline ek olarak sağlık alarmı, panik alarmı, yangın, su baskını, gaz kaçağı, sabotaj, açılış / kapanış takibi, akü arızası gibi diğer alarm türleri de Alarm Haberalma Merkezi tarafından saniyeler içerisinde raporlanmakta, alarm sistemi yetkili kullanıcılar aranarak ,alarm bilgisi doğrulandığı takdirde, emniyet güçleri adres bilgileri kayıtlı olan aboneye en kısa süre içerisinde yönlendirilmektedir. Aboneye ait tüm açılış / kapanış, alarm ve arıza bilgileri detaylı olarak aylık olarak raporlanabilmektedir.


EV GÜVENLİĞİ İŞ YERİ GÜVENLİĞİ

Ev Güvenliği Nelerden Oluşur?

Cam Kırılma Dedektörü

İzinsiz giriş esnasında hareketi algılayarak alarm sistemi kontrol paneline iletir. İç ve dış ortamda kullanılan ve evcil hayvan uyumlu modelleri vardır.

Yangın Dedektörü

Ortamdaki yangın esnasındaki dumanı henüz başlangıç aşamasındayken algılar ve alarm paneline iletir. Bu sayede yangın büyümeden alarm uyarısı gerekli yerlere iletilir.

Sabit Sıcaklık Sensörü

Sabit sıcaklık dedektörleri, ortam sıcaklığının (EN54-5 standardının belirlediği eşik değer olan) 60°C'yi geçmesi durumunda algılama yapar.

Hareket Sensörü

İzinsiz girişin olabileceği dışarı açılan kapı veya pencere kanatları üzerine yerleştirilen manyetik kontaklar kapı ya da pencere açılır açılmaz devreye girer ve alarm bilgisini alarm kontrol paneline iletir.

Alarm Paneli

Sistemin yönetici beyni alarm sistem panelidir. Alarm panel, sensörlerden gelen sinyalleri görür ve değerlendirir, alarmın kurulma/açılma durumunu izler ve izinsiz girişleri bildirir. Alarm algılanması esnasındaki kendisine bağlı iç ve dış tüm sirenlerin çalışmasını başlatır. Alarm İzleme Merkezi veya bir başka deyişle Alarm Haberalma Merkezi’ne sabit telefon hattı, Gsm veya internet üzerinden alarmın “detaylı” bilgisini gönderir.

Siren

Alarm esnasında ışıklı ve yüksek sesli uyarı vererek çevreyi uyarır ve caydırıcılık sağlar.

Uzaktan Kumanda

Sistemi kurmaya/açmaya ve acil durumlarda panik alarmı verdirmeyi sağlayan cihazlardır.

Panik Butonu

Hırsız Alarm Sistemi içerisinde isteğe bağlı olarak kullanılabilen kablosuz panik butonu ile acil bir durum esnasında sağlık alarmı, hırsızlık alarmı, yangın alarmı tek bir tuşa basarak verdirilebilmektedir.

PIR Kamera

İzinsiz giriş esnasında peş peşe fotoğraflar çekerek saniyeler içerisinde alarm paneline iletir. Alarm paneli de bu görüntüleri aynı esnada alarm sistemi kullanıcısının akıllı telefonuna gönderir.Bu sayede alarmın gerçek alarm olup olmadığı kolayca doğrulanır.

Su Kaçağı Dedektörü

Banyo /mutfak lavabo altları veya çamaşır makinesi gideri gibi yerlerde oluşabilecek su sızıntılarının büyüyüp eve zarar vermesini önlemek ve erken önlem almak amacıyla kullanılır.Herhangi bir su sızıntısı algıladığında alarm bilgisini kontrol paneline iletir ve kullanıcının zarar oluşmadan önlem almasını sağlar.

ev güvenliği

Hırsız Alarm Sistemleri Çözümlerimiz

Kablosuz Alarm Sistemleri
Kablosuz Alarm Sistemleri; EAS Güvenlik 25 yıllık deneyim ve bilgi birikimi ile her büyüklükteki ev ve iş yeri güvenlik alarm sistemi için yeni nesil alarm teknolojileri sunmaktadır.
detaylı bilgi
Kablolu Alarm Sistemleri
Kablolu Alarm Sistemleri; tek bir dedektörden başlayarak yüzlerce dedektöre kadar genişleyebilen Güvenlik Alarm Sistemi çözümleri.
detaylı bilgi
Özel Alarm Setleri
Kablolu veya Kablosuz Alarm Sistemi temel başlangıç setleriyle oluşturulmuş güvenlik alarm sistemi çözümleri ihtiyaca göre genişleyebilecek şekildedir.
detaylı bilgi

Ücretsiz Keşif Formu